NEJBLIŽŠÍ PLÁNOVANÁ AKCE  – ÚNOR 2020


Drei Länder Messe Passau (PDF dokument)

Se zájemci v rámci destinace již jednáme o společné účasti, další zájemci mohou kontaktovat produktovou manažerku Václavu Beyerovou, kontakt: vaclava.beyerova@tslipenska.czPřehled setkávání v rámci 3K platformy roce 2019

Setkání v destinaci 2019 (dokument DOCX)


Proběhlo

Linzer City Ring, prezentace Jihočeského kraje v rakouském Linci (16. – 18. května 2019)

Linec prezentace pro partnery

Na výše uvedeném odkazu si můžete stáhnout prezentaci s detailními informacemi o akci a její realizaci. Všichni zájemci o prezentaci na akci či o další informace kontaktujte prosím produktovou manažerku Šárku Stoszkovou, nebo předsedu TS Lipenska Jiřího Mánka, a to nejpozději do poloviny září 2018.

Kontakty zde: http://tslipenska.cz/kontakty/

WORKSHOP „INFLUENCEŘI V DESTINAČNÍM MANAGEMENTU“

Dozvíte se, kdo je travel influencer a jaký vliv má na vaše zákazníky, proč je důležité s influencery spolupracovat a jak na ně, co spolupráce s blogery, instagramery a youtubery přinese pro váš byznys a mnoho dalších užitečných informací a rad pro vlastní marketing.

Více informací najdete zde: http://www.lipensko.cz/akce/workshop-influenceri-v-de-jihk8a08j2 

Pořadatel: Turistický spolek Lipenska
Termín: úterý, 30.1. 2017
Čas začátku: 9:00
Čas konce: 14:00
Místo konání: Welness Hotel Relax
Cena celodenního workshopu:  750,- Kč (v ceně je zahrnuto občerstvení, vč. oběda)

fcb2fcb1

Znovuodhalení obelisku Adalberta Stiftera nad Plešným jezerem

Dne 26.8. uběhne přesně 140 let od odhalení obelisku Adadlberta Stiftera nad Plešným jezerem. Turistický spolek Lipenska spolu s partnery připravuje slavnostní akt jeho znovuodhalení. V sobotu 26.8. se v 11:45 sejdeme nad Plešným jezerem u obelisku, abychom si přesně v pravé poledne připomenuli asi nejvýznamnějšího rodáka z Lipenska, spisovatele, básníka a malíře Adalberta Stiftera z Horní Plané. Jedná se o mezinárodní akt s účastí parterů z Rakouska a Bavorska. Všichni jste srdeční zváni, pozvánky v češtině i němčině viz níže. Pro účastníky budou připraveny pamětní listy.

Balonové létání nad Lipnem – s fotosoutěží o let balónem

Turistický spolek Lipenska chystá nultý ročník hromadného balonového létání nad Lipnem. To proběhne u příležitosti ukončení letní turistické sezóny o víkendu 15.-17. září. Od pátku do neděle bude možnost se proletět balónem nad Lipnem. Budou vytypována místa pro hromadné starty balónů v oblasti Dolní Vltavice, Černá v Pošumaví případně letiště Frymburk. Vše podle aktuálních povětrnostních podmínek. Letenky je možné si objednat a zakoupit na všech lipenských obcích, na všech informačních střediscích a u všech lipenských ubytovatelů. Čím více letenek, tím více balońů bude. Do příštího roku pak budeme připravovat český rekord v počtu najednou startujících balónů.
V rámci Balonového létání nad Lipenskem pořádáme také fotosoutěž. Kdo vyfotí a zašle nejlepší snímek z Balonového létání vyhraje let balońem. Fotografie zasílat na info@tslipenska.cz

Balonove letani plakatletenka Fiesta pro region

Konference Perspektivy turismu na Lipensku

Vysoká škola hotelová  v Praze zpracovala pro Svazek lipenských obcí strategii rozvoje Lipenska v souvislosti s turistickým ruchem. KPMG pro JČ kraj zpracovala srovnání horní a dolní části Lipenska.  Lipensko má obrovský potenciál v oblasti cestovního ruchu a snahou Turistického spolku Lipenska je sjednocení a spolupráce mezi zainteresovanými subjekty, podnikateli, obcemi v dané oblasti. Proto pořádáme akce, kde se mohou aktéři cestovního ruchu Lipenska vzájemně setkávat. Konference Perspektivy turismu na Lipensku byla jedním z takových setkání, kde zaznělo mnoho zajímavého, podnětného, inspirativního. Konference s účastnilo mnoho podnikatelů a zástupců obcí z oblasti Lipenska. Podařilo se rozpoutat vzájemnou diskusi a vzájemnou výměnu zkušeností. Vše za účelem zlepšení spolupráce a zvýšení konkurence schopnosti celé oblasti jakožto destinace.

Cirkulář ke stažení ZDE

cirkular_lipensko2_page_1 cirkular_lipensko2_page_2cirkular_lipensko2_page_3

Konference Lipensko oblast tmavé oblohy

Lipensko patří mezi oblasti ČR, které jsou nejméně zasaženy světelným smogem. Díky tomu  zde v noci panuje tmavá obloha a jsou zde nádherně pozorovatelné hvězdy. Turistický spolek Lipenska spolupracuje s Astronomickým ústavem AV ČR a v termínu 6.10. 2016 proběhla společná konference, otevřená široké lipenské veřejnosti, zejména té podnikatelské, představili jsme turistický potenciál fenoménu tmavé oblohy a základní prvky rozmáhající se astroturistiky.

Dalším pokračováním pak byl specializovaný workshop na téma fotografování hvězdné oblohy s účastí předního českého odborníka, který fotí hvězdné oblohy po celé planetě. Workshop byl určen jak fotografům profesionálům, fotografům amatérům, ale také veřejnosti.

Tmavá obloha plná hvězd na LipenskuNočním Astrovlakem za tajemstvím vesmíru

BikeCup, Lipno – Horná Planá, 2016

Turististický spolek Lipenska byl iniciátorem zařazení jednoho ze závodů seriálu horských kol Bike Cup (www.bikecup.cz) do oblasti Lipenska a pro rok 2016 bylo centrem závodu zvoleno město Horní Planá. TSL byl jedním z organizátorů celé akce a zajišťoval jeho realizaci na regionální úrovni.

Tratě závodu byly usazeny do prostoru CHKO Šumava, na majetcích spravovaných Vojenskými lesy a Statky, divize Horná Planá.